Вітаємо з Днем ГІС!

Сьогодні міжнародною спільнотою відзначається День ГІС. Свято започатковане у 1999 році за ініціативою Національного географічного товариства США, Асоціації американських географів і компанії ESRI та відзначається щорічно в третю середу листопада в рамках “Тижня географічної обізнаності” (англ. Geography Awareness Week). З кожним роком все більше заходів в усьому світі присвячуються Дню ГІС, популяризуючи застосування геоінформаційних знань та технологій у широкому колі наукових і практичних застосувань.

На сучасному етапі географічні інформаційні системи відіграють провідну роль серед інструментарію планування територій та населених пунктів, глибоко впливаючи на розвиток теоретико-методологічних засад цієї діяльності. Застосування ГІС дозволяє забезпечити регулярну актуалізацію та використання інтегрованих даних щодо господарського і містобудівного розвитку території, постійну інформаційну підтримку розроблення містобудівної документації на всіх рівнях, виконувати моделювання варіантів просторового розвитку території на основі використання інформації щодо природного, економічного, соціального потенціалу території, забезпечуючи більш обґрунтований вибір стратегії розвитку регіону чи населеного пункту. Окрім того, геоінформаційне забезпечення є першоосновою проведення моніторингу реалізації містобудівної документації.

Базовий центр геоінформаційних систем, створений у 1994 році Держбудом України на базі ДП “ДІПРОМІСТО”, проводить регулярну роботу з інтеграції новітніх геоінформаційних технологій в методологічні засади планування територій та впровадження їх в практичну діяльність.


Головна    Новини    Профіль діяльності    Технічний комітет 314    Контакти

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать ДП "ДІПРОМІСТО"