Проведено робочу зустріч з представниками міста Гайворон

18 березня в стінах ДП «ДІПРОМІСТО» відбулась зустріч фахівців інституту з представниками влади міста Гайворон – міським головою Волуйко Романом Тарасовичем, заступником міського голови Штундером Олександром Миколайовичем та головним архітектором міста Бевзенко Юрієм Тарасовичем.

У ході зустрічі були обговорені питання розроблення додаткової містобудівної документації з метою уточнення рішень розробленого генерального плану та визначення поступових шляхів його реалізації. На порядку денному стоїть питання виготовлення плану червоних ліній міста із визначенням координат поворотних точок.


Укладено Меморандум про співробітництво з Асоціацією ОТГ

10 березня укладено Меморандум про співробітництво між ДП “ДІПРОМІСТО” та Всеукраїнською Асоціацією об'єднаних територіальних громад з метою підтримки місцевого самоврядування в питаннях впровадження стратегічного планування розвитку територіальних громад, управління їх ресурсами на основі сучасних геоінформаційних технологій, удосконалення методології просторового планування з урахуванням інтересів та завдань територіальних громад.

Віримо, що співробітництво сприятиме розвитку як територіальних громад по всій території України, так і практики просторового планування і стратегування.


НДР з визначення вартості розроблення містобудівної документації

На замовлення Мінрегіону України ДП "ДІПРОМІСТО" створено науково-дослідну розробку "Проведення аналітичних досліджень та розроблення науково-обґрунтованих пропозицій до національних кошторисних норм з визначення вартості розроблення містобудівної документації".

За результатами НДР розроблено пропозиції до національних кошторисних норм з визначення вартості розроблення містобудівної документації. Результати НДР були розглянуті та схвалені секцією ціноутворення, економіки та організації будівництва науково-технічної ради Мінрегіону.


НДР з розроблення класифікації обмежень у використанні земель, як складової Класифікатору об'єктів містобудування

На замовлення Мінрегіону України ДП "ДІПРОМІСТО" створено науково-дослідну розробку "Проведення аналітичних досліджень та розроблення науково-обґрунтованих пропозицій щодо класифікації обмежень у використанні земель, що можуть встановлюватися комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади, генеральним планом населеного пункту, детальним планом території".

Пропонуємо ознайомитись з результатами створення НДР.


Участь в конференції в Донецькій області щодо містобудівного кадастру

3 грудня 2020 року фахівці інституту взяли участь в роботі Регіональної онлайн-конференції в Донецькій області “Містобудівний кадастр – основа забезпечення просторового планування”.

Заступник директора з наукової роботи Юрій Палеха висвітлив питання взаємодії Державного земельного та містобудівного кадастру в контексті сучасних інтеграційних процесів між документацією містобудування та землеустрою. Головний науковий співробітник Анастасія Олещенко поінформувала про новітні тенденції з розроблення єдиного класифікатору об’єктів містобудування та структури бази геоданих.

Перегляд конференції доступний на YouTube-каналі Управління містобудування та архітектури Донецької ОДА.


Вийшов з друку збірник, присвячений пам'яті Юрія Білоконя

З нагоди 70-річчя з дня народження Юрія Миколайовича Білоконя, а також до 90-річного ювілею діяльності ДП "ДІПРОМІСТО" підготовлено та видано черговий випуск збірника наукових праць "Досвід та перспективи розвитку міст України", присвячений видатному вченому, організатору та практику містобудування.

Пропонуємо ознайомитися з матеріалами Збірника №34 "Юрій Миколайович Білоконь - вчений, організатор, практик".


12 вересня колектив ДІПРОМІСТО святкує 90-річчя з дня свого утворення!

Інститут було засновано у 1930 році з метою організації проектних і науково-дослідних робіт у сфері планування регіонів та населених пунктів, проектування житлових, цивільних і комунальних споруд.

За 90 років, які минули з того часу, інститут сформував потужну школу містобудування, а його колектив став автором незліченної кількості провідних робіт з планування великих і малих міст України, розвитку промислових районів, районного планування, природоохоронних проектів, проектування музейних, театральних, виставкових, житлових та інших споруд, а також розроблення нормативних і методологічних документів галузі.

В часи незалежності України колективом інституту розроблено Генеральну схему планування території України, схеми планування територій 22 областей, АР Крим, транскордонні містобудівні проекти, генеральні плани таких міст, як Харків, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Одеса, Ялта та багатьох інших, велику кількість інших видів містобудівної та проектної документації, а також робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, земельного та містобудівного кадастру. ДП "ДІПРОМІСТО" є і залишається науково-дослідним і методологічним центром галузі містобудування в України. Фахівцями інституту ведуться розробки у сферах застосування геоінформаційних технологій для потреб просторового планування та управління розвитком територій і населених пунктів, у тому числі розбудови містобудівного кадастру.

Щиро вітаємо працівників ДІПРОМІСТО із ювілеєм і зичимо всім нам міцного здоров'я, щастя та добробуту!


Державна стратегія регіонального розвитку на період 2021 - 2027 років

Кабінетом Міністрів України 5 серпня 2020 року було затверджено Державну стратегію регіонального розвитку на період 2021 - 2027 років.

В основу Стратегії було покладено комплексний територіальний підхід з метою стимулювання використання власного потенціалу територій, надання підтримки окремим територіям, що характеризуються особливими проблемами соціально-економічного розвитку та потребами охорони довкілля, а також потенційним центрам економічного зростання, які матимуть позитивний вплив на розвиток сусідніх територій та регіону в цілому.

Фахівці ДП “ДІПРОМІСТО” взяли активну участь у розробленні Стратегії та підготовці картографічних матеріалів. Пропонуємо ознайомитись з остаточною редакцією Стратегії та картографічними матеріалами на нашому геопорталі.


Вічна пам'ять Володимиру Івановичу Лавринчуку

2 серпня не стало Володимира Івановича Лавринчука. Важка хвороба забрала від нас чудову людину і прекрасного фахівця.

Архітектор за фахом Володимир Іванович з 2013 року працював у ДП "ДІПРОМІСТО" над підготовкою проектів важливих державних документів – Державних будівельних норм "Планування та забудова територій", проекту Закону України "Про реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду", Розцінок на виконання містобудівної документації. Володимир Іванович відіграв одну з ключових ролей у розробленні цих документів з притаманними йому увагою та наполегливістю.

Залишаючись кваліфікованим фахівцем, Володимир Іванович проявив себе як прекрасний колега і чуйний товариш. Його мудрі поради не один раз допомагали молодим фахівцям не тільки у роботі, але й у повсякденному житті.

Світла пам'ять про Володимира Івановича Лавринчука назавжди залишиться в серцях працівників "ДІПРОМІСТО".


Робочий візит до Кривого Рогу

В рамках розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кривий Ріг співробітниці ДП “ДІПРОМІСТО” Марина Зеркаль, Анастасія Олещенко та Мирослава Рябовіл 22-23 липня відвідали місто та провели робочі наради зі співробітниками виконавчого комітету Криворізької міської ради.

Зокрема, було уточнено поширення локальних факторів територією міста, зібрано додаткові документи, обговорено поточні напрацювання.


Головна    Новини    Профіль діяльності    Технічний комітет 314    Контакти

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать ДП "ДІПРОМІСТО"