Вічна та світла пам'ять!

8 червня 2018 року пішов з життя Токар Володимир Олександрович - начальник архітектурно-планувального управління ДП “ДІПРОМІСТО”.

Народився 4 червня 1941 року. Раннє дитинство було обпалене війною. Закінчивши Київській інженерно-будівельний інститут опановував нелегку працю архітектора у різних наукових та проектних організаціях: “КиївНДПІмістобудування”, “УкрНДІпроект” та інших. Але основна його діяльність проходила у “ДІПРОМІСТО”, якому він присвятив майже 40 років свого життя.

Володимир Олександрович був керівником і розробником величезної кількості проектів, серед яких схеми планування територій Вінницької, Одеської, Херсонської, Дніпропетровської, Харківської та інших областей, транскордонні містобудівні проекти Україна-Угорщина та Україна-Словаччина, генеральні плани Харкова, Херсону, Вінниці, Івано-Франківську та інших міст, детальні плани територій, плани зонування, грошові оцінки та інші види документації.

Визнаний фахівець у сфері містобудування, він водночас добре розумівся в об’ємно-конструкторському плануванні, економічних та інженерних питаннях планування, і взагалі був напрочуд різнобічною людиною, прекрасно розумівся в образотворчому та музичному мистецтві, літературі. Володимир Олександрович брав участь у наукових розробках і його ідеї відіграли важливу роль у формуванні нормативно-методичних засад містобудування.

Колектив інституту “ДІПРОМІСТО” і архітектурна спільнота з глибоким сумом переживає цю втрату та висловлює щирі співчуття родині і близьким Володимира Олександровича Токара. Світла та вічна пам'ять!


Відбулася презентація геопорталу містобудівного кадастру Луганської області

31 травня у приміщенні Луганської обласної адміністрації під головуванням заступника голови ОДА Вадима Романовича Данієляна відбулася презентація геопорталу містобудівного кадастру Луганської області, розробленого фахівцями ДП “ДІПРОМІСТО” та ТОВ “ЕСОММ Cо”.

У залі були присутні представники підрозділів ОДА, органів місцевого самоврядування, районні та міські архітектори, представники громадськості та ЗМІ.


Участь у конференції з просторового планування в Будапешті

Фахівці ДП "ДІПРОМІСТО" Anastasiya Oleshchenko та Марина Зеркаль взяли участь у Першій конференції з просторового планування у Центральній та Східній Європи "Spaces Crossing Borders", що пройшла 23-24 травня в Університеті Корвіна в Будапешті.

Конференція зібрала провідних експертів Європи у сфері просторового планування, які обговорили питання сучасних викликів просторового розвитку у Центральній та Східній Європі, впровадження європейських принципів, транскордонного співробітництва та перспектив формування платформи обміну досвідом у регіоні.

Інформацію про конференцію можна переглянути на сайті Будапештського Університету Корвіна


Обговорення Схеми планування території Тернопільської області

23 травня 2018 року у приміщенні Тернопільської ОДА відбулося обговорення Схеми планування території Тернопільської області, розробленої у 2017 році фахівцями ДП "ДІПРОМІСТО". На презентації Схеми були присутні: голова Тернопільської ОДА С.Барна, голова Тернопільської обласної ради В.Овчарук, депутати обласної ради, представники громадськості.

Із доповідями від ДП «ДІПРОМІСТО» виступили: заступник директора інституту з наукової роботи, керівник Центру ГІС, д.г.н., проф. Ю.Палеха та головний архітектор проекту Т.Шидловська.


Обговорення містобудівних проектів у Донецькій області

16 травня фахівці ДП "ДІПРОМІСТО" взяли участь у робочій зустрічі з розгляду Концепції розвитку міста Часів Яр та Ескізу Генерального плану міста Часів Яр Донецької області. Матеріали представляли: головний архітектор проекту Чернєй Тетяна Сергіївна та головний інженер проектів Муха Володимир Григорович.

17 травня фахівці ДП "ДІПРОМІСТО" відзначили Міжнародний день вишиванки на засіданні обласної архітектурно-містобудівної ради при Управлінні містобудування та архітектури Донецької ОДА в місті Краматорськ.


Участь у семінарі для представників ОТГ Київщини

4 квітня 2018 року Київським центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону, було проведено семінар “Реалізація повноважень органів місцевого самоврядування у сфері містобудування (просторового планування)”. У роботі семінару взяла участь провідний науковий співробітник ДП "ДІПРОМІСТО" Анастасія Олещенко, ознайомивши учасників з новітніми підходами до побудови системи містобудівного кадастру, перевагами містобудівного кадастру як інструменту підтримки управління розвитком територій.


Посібник користувача ArcGIS 10.x для фахівців у сфері містобудування і просторового планування

Колективом Центру геоінформаційних систем ДП “ДІПРОМІСТО” за підтримки ТОВ “ЕСОММ СO” підготовлено та видано Посібник користувача ArcGIS 10.x. Посібник містить лаконічний структурований опис базового інструментарію ArcGIS 10.x з урахуванням потреб фахівців, які працюють над розробленням містобудівної документації та інших проектів з просторового розвитку. Пропонуємо ознайомитися зі змістом посібника.

Вартість посібника становить 240 грн. З питань придбання посібника просимо звертатися до ДП “ДІПРОМІСТО”:
електронною поштою на адресу gis@dipromisto.gov.ua,
або за телефоном (044) 285 64 83.


Науково-практична конференція “Реконструкція житла масових серій: проблеми та шляхи вирішення”

20 березня 2018 року у Міжнародному виставковому центрі відбулася науково-практична конференція “Реконструкція житла масових серій: проблеми та шляхи вирішення”. Організаторами конференції виступила Будівельна палата України за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, Мінрегіону України, а також за участі Українського союзу Промисловців і Підприємців, Асоціації міст України та Національної спілки архітекторів України. У конференції взяли участь керівники та представники будівельних компаній, інвестиційних та банківських установ, науково-дослідних та проектних інститутів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій.


Стратегічна сесія зі створення та ведення містобудівного кадастру в Україні

17 березня 2018 р. Сьогодні фахівці ДП “ДІПРОМІСТО” взяли участь у Стратегічній сесії зі створення та ведення містобудівного кадастру в Україні, що пройшла у місті Житомир за участі віце-прем’єр міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, представників центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, проектних інститутів, донорських та громадських організацій.


Модельний геопортал документації з просторового планування

ДП "ДІПРОМІСТО" у співробітництві з ТОВ "ECOMM CO" оновлено модельний геопортал, що презентує можливості геоінформаційних технологій для цілей побудови містобудівного кадастру та управління просторовим розвитком на державному та регіональному рівнях. Встановлено зв'язки зазначеного геопорталу з регіональними геопорталами містобудівного кадастру Житомирської, Полтавської, Чернівецької областей, а також модельними геопорталами містобудівного кадастру місцевого рівня на прикладі Баранівської ОТГ та міста Житомир.

З геопорталом можна ознайомитися за посиланням: Модельний геопортал документації з просторового планування.


Головна    Новини    Профіль діяльності    Юридична допомога    Технічний комітет 314    Контакти

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать ДП "ДІПРОМІСТО"