Участь у галузевій сесії “Будівництво. Енергозбереження. Архітектура”

28 травня у місті Кропивницький було проведено галузеву сесію “Будівництво. Енергозбереження. Архітектура” Муніципального інвестиційного форуму “TIME to INVEST”. Організаторами заходу стали міська рада Кропивницького, Центральноукраїнська спілка будівельників та Конфедерація будівельників України. Сесія була присвячена обговоренню актуальних питань у сфері будівництва та енергозбереження, напрацюванню спільних позицій для розвитку галузі будівництва та формування стратегії розбудови обласного центру.

Директор ДП "ДІПРОМІСТО" Іван Шпилевський виступив перед учасниками сесії з доповіддю на тему "Генеральний план - основа розвитку міста".


Розвиток гірських територій Українських Карпат

23 травня на Івано-Франківщині за ініціативи Мінрегіону та підтримки Програми "U-LEAD з Європою" було проведено круглий стіл "Розвиток гірських територій Українських Карпат: від концепції до плану дій". Організацію заходу забезпечив Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Ключовою метою проведення круглого столу було обговорення та узгодження основних позицій проекту Плану заходів з розвитку гірських територій Українських Карпат, який наразі розробляється Мінрегіоном.


Участь у семінарі з питань співробітництва громад в містах-метрополіях

4 квітня у Києві в приміщенні готелю "Radisson Blu Podil" відбувся семінар-практикум "Розвиток інструментів демократичного врядування, співробітництва громад в містах-метрополіях: виклики та можливості соціально-економічного розвитку Київського регіону". Організатори проведення семінару: Агенція USAID, Рада Європи, Асоціація міст України, Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. В роботі семінару взяв участь заступник директора з наукової роботи, керівник Центру ГІС Юрій Палеха, який виступив із доповіддю з питань шляхів розвитку міських агломерацій в Україні в контексті євроінтеграційних процесів.


Весняний Будівельний Форум

2 квітня в рамках Весняного Будівельного Форуму, що розпочав свою роботу в м. Львові відбулося обговорення Проекту "Розробка інтегрованої стратегії просторового розвитку території уздовж державного кордону України та Польщі". З доповіддю про ключові аспекти розвитку прикордонного регіону, принципи формування його планувальної структури виступив заступник директора з наукової роботи, керівник Центру ГІС Юрій Палеха. В дискусії взяли участь представники архітектурної спільноти Львівської, Волинської і Закарпатської областей, представники місцевих органів самоврядування та члени авторського колективу - Марія Маслова, Леся Дубневич й Оксана Сивак.


Участь у конференції з питань взаємодії кадастрів

29 та 30 березня у приміщенні факультету землеустрою та геодезії Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Системна взаємодія кадастрів: проблемні питання методологічного, інституційного та інформаційного забезпечення». На конференції виступив заступник директора з наукової роботи, керівник Центру ГІС Юрій Палеха з доповіддю на тему “Об'єктна модель бази даних містобудівного кадастру як основа взаємодії із Державним земельним кадастром”, підготовленою у співавторстві з головним науковим співробітником Центру ГІС Анастасією Олещенко. Відбулася жвава дискусія з обговорення проблем інтеграції даних відомчих кадастрів і шляхів їх наближення до європейських стандартів.


Міжрегіональне співробітництво України та Польщі

Директор ДП "ДІПРОМІСТО" Іван Шпилевський та заступник директора з наукової роботи Юрій Палеха взяли участь у XV засіданні українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради міжрегіонального співробітництва (МКРМС). Засідання було проведене 21-22 березня 2019 року у містах Тернопіль та Збараж під головуванням першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслава Негоди з української сторони та заступника Міністра внутрішніх справ та адміністрації Республіки Польща Ренати Щенх з польської сторони.

У ході засідання були обговорені результати роботи та подальші плани діяльності Комісій МКРМС з питань пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури, рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій, транскордонного спвіробітництва, просторового планування, запобігання та протидії правопорушенням під час перетину українсько-польського кордону.


Семінар щодо інтеграції екологічних вимог в систему територіального планування ОТГ

4-5 лютого 2019 року фахівці ДП “ДІПРОМІСТО” взяли участь у першому науково-практичному консультаційному семінарі “Інтеграція екологічних вимог в систему територіального планування України на рівні об’єднаних територіальних громад”, який відбувся в Інституті географії НАН України. На семінарі обговорювалися питання правових механізмів та методичних підходів до інтеграції екологічних вимог в Україні, досвід Німеччини у впровадженні стратегічної екологічної оцінки, а також інтеграція ландшафтних і територіальних планів на місцевому рівні.


Друга редакція проекту ДБН Б.2.2-ХХ:20XX "Планування та забудова територій"

ДП "ДІПРОМІСТО" завершило розроблення другої редакції проекту ДБН Б.2.2-ХХ:20XX "Планування та забудова територій", яку 31 січня 2019 року було передано до Мінрегіону.

Пояснювальна записка до другої редакції ДБН Б.2.2-ХХ:20XX "Планування та забудова територій"


Урочисте відкриття геопорталу містобудівного кадастру Закарпатської області

23 січня 2019 року у Закарпатській ОДА відбувся урочистий захід з нагоди запуску геопорталу містобудівного кадастру Закарпатської області. З геопорталом можна ознайомитись за посиланням. Засідання відкрив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. В засіданні взяли участь фахівці управління містобудування і архітектури ОДА, обласної ради, представники районних держадміністрацій, місцевих органів влади об'єднаних територіальних громад та міст. З доповіддю про значення містобудівного кадастру для цілей управління розвитком регіону виступила головний науковий співробітник ДП "ДІПРОМІСТО" Анастасія Олещенко.


Розроблення інтегрованої стратегії просторового розвитку територій уздовж державного кордону України та Польщі

22 січня 2019 року у Департаменті містобудування та архітектури Мінрегіону проведено робочу нараду з питань початку робіт над проектом “Розробка інтегрованої стратегії просторового розвитку територій уздовж державного кордону України та Польщі”. Замовником роботи є Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА. Виконує роботу колектив ДП "ДІПРОМІСТО". До транскордонного регіону увійшли три області України - Волинська, Львівська та Закарпатська, а також Люблінська та Підкарпатське воєводства Республіки Польща. Завершення розроблення проекту заплановане на листопад 2019 року. У нараді взяли участь представники авторського колективу, Мінрегіону та департаментів містобудування Львівської, Волинської і Закарпатської архітектури обласних держадміністрацій.


Головна    Новини    Профіль діяльності    Технічний комітет 314    Контакти

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать ДП "ДІПРОМІСТО"