Шануємо пам’ять Володимира Токаря

Рік тому колектив ДП “ДІПРОМІСТО” з глибокою скорботою попрощався з Володимиром Токарем, який віддав 37 років свого життя Інституту. Високий професійний рівень та творчий погляд Володимира Олександровича нерозривно спліталися з сердечною добротою та тонким почуттям гумору. Його мудрість та досвід продовжують й надалі розвиватися у молодих фахівцях, сформованих під дбайливим керівництвом Володимира Токаря, які тепер працюють як в ДП “ДІПРОМІСТО”, так і в багатьох інших колективах сфери просторового планування.


Участь у проведенні тренінгу з просторового планування

27 травня у місті Бердянськ за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" було проведено тренінг з питань просторового планування для архітекторів об'єднаних територіальних громад та райдержадміністрацій Запорізької області.

До команди тренерів долучилася начальник науково-дослідного відділу ДП "ДІПРОМІСТО" Марина Зеркаль, яка поділилася з учасниками багаторічним досвідом розроблення документації з просторового планування та висвітлила сучасну проблематику запровадження процедури стратегічної екологічної оцінки у цій сфері.


Участь у галузевій сесії “Будівництво. Енергозбереження. Архітектура”

28 травня у місті Кропивницький було проведено галузеву сесію “Будівництво. Енергозбереження. Архітектура” Муніципального інвестиційного форуму “TIME to INVEST”. Організаторами заходу стали міська рада Кропивницького, Центральноукраїнська спілка будівельників та Конфедерація будівельників України. Сесія була присвячена обговоренню актуальних питань у сфері будівництва та енергозбереження, напрацюванню спільних позицій для розвитку галузі будівництва та формування стратегії розбудови обласного центру.

Директор ДП "ДІПРОМІСТО" Іван Шпилевський виступив перед учасниками сесії з доповіддю на тему "Генеральний план - основа розвитку міста".


Розвиток гірських територій Українських Карпат

23 травня на Івано-Франківщині за ініціативи Мінрегіону та підтримки Програми "U-LEAD з Європою" було проведено круглий стіл "Розвиток гірських територій Українських Карпат: від концепції до плану дій". Організацію заходу забезпечив Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Ключовою метою проведення круглого столу було обговорення та узгодження основних позицій проекту Плану заходів з розвитку гірських територій Українських Карпат, який наразі розробляється Мінрегіоном.


Участь у семінарі з питань співробітництва громад в містах-метрополіях

4 квітня у Києві в приміщенні готелю "Radisson Blu Podil" відбувся семінар-практикум "Розвиток інструментів демократичного врядування, співробітництва громад в містах-метрополіях: виклики та можливості соціально-економічного розвитку Київського регіону". Організатори проведення семінару: Агенція USAID, Рада Європи, Асоціація міст України, Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. В роботі семінару взяв участь заступник директора з наукової роботи, керівник Центру ГІС Юрій Палеха, який виступив із доповіддю з питань шляхів розвитку міських агломерацій в Україні в контексті євроінтеграційних процесів.


Весняний Будівельний Форум

2 квітня в рамках Весняного Будівельного Форуму, що розпочав свою роботу в м. Львові відбулося обговорення Проекту "Розробка інтегрованої стратегії просторового розвитку території уздовж державного кордону України та Польщі". З доповіддю про ключові аспекти розвитку прикордонного регіону, принципи формування його планувальної структури виступив заступник директора з наукової роботи, керівник Центру ГІС Юрій Палеха. В дискусії взяли участь представники архітектурної спільноти Львівської, Волинської і Закарпатської областей, представники місцевих органів самоврядування та члени авторського колективу - Марія Маслова, Леся Дубневич й Оксана Сивак.


Участь у конференції з питань взаємодії кадастрів

29 та 30 березня у приміщенні факультету землеустрою та геодезії Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Системна взаємодія кадастрів: проблемні питання методологічного, інституційного та інформаційного забезпечення». На конференції виступив заступник директора з наукової роботи, керівник Центру ГІС Юрій Палеха з доповіддю на тему “Об'єктна модель бази даних містобудівного кадастру як основа взаємодії із Державним земельним кадастром”, підготовленою у співавторстві з головним науковим співробітником Центру ГІС Анастасією Олещенко. Відбулася жвава дискусія з обговорення проблем інтеграції даних відомчих кадастрів і шляхів їх наближення до європейських стандартів.


Міжрегіональне співробітництво України та Польщі

Директор ДП "ДІПРОМІСТО" Іван Шпилевський та заступник директора з наукової роботи Юрій Палеха взяли участь у XV засіданні українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради міжрегіонального співробітництва (МКРМС). Засідання було проведене 21-22 березня 2019 року у містах Тернопіль та Збараж під головуванням першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслава Негоди з української сторони та заступника Міністра внутрішніх справ та адміністрації Республіки Польща Ренати Щенх з польської сторони.

У ході засідання були обговорені результати роботи та подальші плани діяльності Комісій МКРМС з питань пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури, рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій, транскордонного спвіробітництва, просторового планування, запобігання та протидії правопорушенням під час перетину українсько-польського кордону.


Семінар щодо інтеграції екологічних вимог в систему територіального планування ОТГ

4-5 лютого 2019 року фахівці ДП “ДІПРОМІСТО” взяли участь у першому науково-практичному консультаційному семінарі “Інтеграція екологічних вимог в систему територіального планування України на рівні об’єднаних територіальних громад”, який відбувся в Інституті географії НАН України. На семінарі обговорювалися питання правових механізмів та методичних підходів до інтеграції екологічних вимог в Україні, досвід Німеччини у впровадженні стратегічної екологічної оцінки, а також інтеграція ландшафтних і територіальних планів на місцевому рівні.


Друга редакція проекту ДБН Б.2.2-ХХ:20XX "Планування та забудова територій"

ДП "ДІПРОМІСТО" завершило розроблення другої редакції проекту ДБН Б.2.2-ХХ:20XX "Планування та забудова територій", яку 31 січня 2019 року було передано до Мінрегіону.

Пояснювальна записка до другої редакції ДБН Б.2.2-ХХ:20XX "Планування та забудова територій"


Головна    Новини    Профіль діяльності    Технічний комітет 314    Контакти

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать ДП "ДІПРОМІСТО"