Участь у семінарі Просторове планування. Якісно та відкрито

12 вересня 2018 року фахівці ДП “ДІПРОМІСТО” взяли участь у семінарі Просторове планування. Якісно та відкрито, який був організований в рамках спільного проекту pMap Мінрегіону та Офісу ефективного регулювання (BRDO) за підтримки програми “МATRA". Захід залучив до конструктивної дискусії з питань забезпечення відкритості містобудівної документації представників Мінрегіону, Верховної Ради України, обласних управлінь містобудування, експертів з європейських країн, провідних у галузі просторового планування проектних інститутів та фахівців з дотичних галузей. Дискусія стосувалася питань оприлюднення містобудівної документації, розвитку нормативно-правового підґрунтя галузі, формування містобудівного кадастру та його взаємодії з іншими загальнодержавними інформаційними джерелами.


З Днем ДІПРОМІСТО!

12 вересня 2018 року виповнюється 88 років з дня заснування інституту “ДІПРОМІСТО”. За цей час він не лише відіграв визначальну роль у становленні та розвитку вітчизняної архітектури, містобудування та управління розвитком територій, але й став школою для тисяч молодих фахівців, домівкою та родиною для своїх співробітників. Зі святом, колеги!


Участь у брифінгу на тему “Просторове планування”

28 серпня 2018 року заступник директора ДП “ДІПРОМІСТО”, керівник Центру ГІС Юрій Палеха разом з в.о. начальника управління містобудування та архітектури Донецької ОДА Василем Теклюком взяли участь у брифінгу на тему “Просторове планування”, який пройшов у приміщенні КП “РТРК Регіон “Донбас” у місті Краматорськ.

У процесі проведення брифінгу присутніх було ознайомлено з актуальними питаннями розроблення містобудівної документації для територій та населених пунктів Донецької області, перспективами оновлення законодавчої та нормативної бази відповідної галузі.


Розгляд містобудівної документації місцевого рівня в Чернігівській області

3 серпня 2018 року на містобудівній раді Чернігівської ОДА, було розглянуто і рекомендовано до затвердження Генеральний план та План зонування сіл Сергіївка і Сухоліски Сергіївської сільської ради Прилуцького району Чернігівської області. Головний архітектор проекту – Тетяна Романівна Несвіт – ознайомила членів ради з проектними пропозиціями розвитку цих населених пунктів, розробленими на основі комплексної оцінки ресурсного потенціалу та визначення підходів до його раціонального й ефективного використання.


Токар Володимир Олександрович (04.06.1941 - 8.06.2018)

Колектив інституту ДП “ДІПРОМІСТО” зазнав важкої втрати - 8 червня 2018 року пішов з життя начальник архітектурно-планувального управління Володимир Олександрович Токар, чий внесок у розвиток галузі містобудування важко переоцінити. Свідченням цього є його багаторічна, гідна і талановита діяльність, плодами якої є плеяда висококваліфікованих молодих фахівців, численні містобудівні проекти, серед них генеральні плани таких міст, як Вінниця, Дніпропетровськ, Донецьк, Івано-Франківськ, Кіровоград, Полтава, Сімферополь, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, схеми планування територій областей - Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Одеської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, Чернівецької, тощо.

Світла пам'ять про архітектора, урбаніста, який присвятив своє життя плануванню і розвитку міст України, назавжди лишиться в наших серцях.


Участь у нараді з питань містобудівного кадастру Полтавської області

10 липня в Полтавській обласній державній адміністрації пройшла галузева нарада з питань впровадження містобудівного кадастру у Полтавській області за участі фахівців ДП “ДІПРОМІСТО”, представників Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА, районних держадміністрацій, об’єднаних територіальних громад, проектних установ.

У ході наради було обговорено основні завдання створення геоінформаційної системи містобудівного кадастру області, технологічні питання функціонування геопорталів регіонального та місцевого рівнів містобудівного кадастру, питання оновлення містобудівної документації місцевого рівня, новітні зміни державних будівельних норм та тенденції розвитку галузі.


Вічна та світла пам'ять!

8 червня 2018 року пішов з життя Токар Володимир Олександрович - начальник архітектурно-планувального управління ДП “ДІПРОМІСТО”.

Народився 4 червня 1941 року. Раннє дитинство було обпалене війною. Закінчивши Київській інженерно-будівельний інститут опановував нелегку працю архітектора у різних наукових та проектних організаціях: “КиївНДПІмістобудування”, “УкрНДІпроект” та інших. Але основна його діяльність проходила у “ДІПРОМІСТО”, якому він присвятив майже 40 років свого життя.

Володимир Олександрович був керівником і розробником величезної кількості проектів, серед яких схеми планування територій Вінницької, Одеської, Херсонської, Дніпропетровської, Харківської та інших областей, транскордонні містобудівні проекти Україна-Угорщина та Україна-Словаччина, генеральні плани Харкова, Херсону, Вінниці, Івано-Франківську та інших міст, детальні плани територій, плани зонування, грошові оцінки та інші види документації.

Визнаний фахівець у сфері містобудування, він водночас добре розумівся в об’ємно-конструкторському плануванні, економічних та інженерних питаннях планування, і взагалі був напрочуд різнобічною людиною, прекрасно розумівся в образотворчому та музичному мистецтві, літературі. Володимир Олександрович брав участь у наукових розробках і його ідеї відіграли важливу роль у формуванні нормативно-методичних засад містобудування.

Колектив інституту “ДІПРОМІСТО” і архітектурна спільнота з глибоким сумом переживає цю втрату та висловлює щирі співчуття родині і близьким Володимира Олександровича Токара. Світла та вічна пам'ять!


Відбулася презентація геопорталу містобудівного кадастру Луганської області

31 травня у приміщенні Луганської обласної адміністрації під головуванням заступника голови ОДА Вадима Романовича Данієляна відбулася презентація геопорталу містобудівного кадастру Луганської області, розробленого фахівцями ДП “ДІПРОМІСТО” та ТОВ “ЕСОММ Cо”.

У залі були присутні представники підрозділів ОДА, органів місцевого самоврядування, районні та міські архітектори, представники громадськості та ЗМІ.


Участь у конференції з просторового планування в Будапешті

Фахівці ДП "ДІПРОМІСТО" Anastasiya Oleshchenko та Марина Зеркаль взяли участь у Першій конференції з просторового планування у Центральній та Східній Європи "Spaces Crossing Borders", що пройшла 23-24 травня в Університеті Корвіна в Будапешті.

Конференція зібрала провідних експертів Європи у сфері просторового планування, які обговорили питання сучасних викликів просторового розвитку у Центральній та Східній Європі, впровадження європейських принципів, транскордонного співробітництва та перспектив формування платформи обміну досвідом у регіоні.

Інформацію про конференцію можна переглянути на сайті Будапештського Університету Корвіна


Обговорення Схеми планування території Тернопільської області

23 травня 2018 року у приміщенні Тернопільської ОДА відбулося обговорення Схеми планування території Тернопільської області, розробленої у 2017 році фахівцями ДП "ДІПРОМІСТО". На презентації Схеми були присутні: голова Тернопільської ОДА С.Барна, голова Тернопільської обласної ради В.Овчарук, депутати обласної ради, представники громадськості.

Із доповідями від ДП «ДІПРОМІСТО» виступили: заступник директора інституту з наукової роботи, керівник Центру ГІС, д.г.н., проф. Ю.Палеха та головний архітектор проекту Т.Шидловська.


Головна    Новини    Профіль діяльності    Технічний комітет 314    Контакти

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать ДП "ДІПРОМІСТО"