У 1994 році на базі ДП "ДІПРОМІСТО" створено Базовий центр ГІС Мінрегіону України (наказ Держкоммістобудування України від 20 вересня 1994 року №36). Відтоді діяльність інституту впевнено спирається на застосування ГІС-технологій. Геоінформаційні технології застосовуються співробітниками інституту для цілей формування бази просторової інформації, виконання просторового аналізу, моделювання, створення кінцевих графічних продуктів містобудівних та інших проектів. Окрім того, фахівці інституту працюють над розробленням, удосконаленням та запровадженням теоретичних і методологічних засад застосовування ГІС для цілей проектування, планування територій та населених пунктів, управління розвитком регіонів, створення систем підтримки прийняття рішень на основі ГІС.

Здебільшого для роботи в інституті застосовується ліцензоване програмне забезпечення від компанії  ESRI – програмні продукти ArcGIS, які дозволяють комплексно працювати з базами даних та графічною інформацією. З 1996 року інститут підтримує партнерські відносини з компанією “ЕСОММ Со” – офіційним дистриб’ютором компанії ESRI в Україні. Крім того, використовуються й інші програмні продукти, такі як Autodesk, DIGITAL тощо.


Модельний геопортал документації з просторового планування

Загальнодоступний геопортал, створений ДП "ДІПРОМІСТО" у співробітництві з ТОВ "ECOMM CO", що презентує можливості геоінформаційних технологій для цілей побудови містобудівного кадастру та управління просторовим розвитком на державному та регіональному рівнях. Геопортал розташований у хмарі ArcGIS Online.


Геоінформаційна система підтримки рішень Генеральної схеми організації території Республіки Казахстан

На замовлення РДП “КазНИИССА” Агентства Республіки Казахстан з питань будівництва та житлово-комунального господарства фахівцями ДП "ДІПРОМІСТО" у співробітництві з компанією “ЕСОММ Со” розроблено геоінформаційну систему підтримки рішень Генеральної схеми організації території Республіки Казахстан.

Палеха Ю.Н. Градостроительство и ГИС в Украине сегодня: некоторые итоги двадцатилетнего сотрудничества // Arcreview, 2013, №2.


Головна    Новини    Профіль діяльності    Технічний комітет 314    Контакти

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать ДП "ДІПРОМІСТО"