Геоінформаційна система підтримки рішень Генеральної схеми організації території Республіки Казахстан

На замовлення РДП “КазНИИССА” Агентства Республіки Казахстан з питань будівництва та житлово-комунального господарства фахівцями ДП "ДІПРОМІСТО" у співробітництві з компанією “ЕСОММ Со” розроблено геоінформаційну систему підтримки рішень Генеральної схеми організації території Республіки Казахстан. У ході реалізації проекту була розроблена адаптована методологія застосування ГІС для цілей просторового планування на державному рівні, підготовлено структуру системи збору та зберігання як вихідних, так і результуючих даних.

Рік завершення проекту: 2013 р.

Науковий керівник: Юрій Миколайович Палеха

За результатами роботи восени 2013 року було виконане розгортування на базі серверу ArcGIS РДП “КазНИИССА” Геопорталу Генеральної схеми організації території Республіки Казахстан. Також було проведено презентацію та навчання для майбутніх користувачів та адміністраторів системи.

Геопортал Генеральної схеми організації території Республіки Казахстан став логічним завершенням дворічної роботи над створенням геоінформаційної системи підтримки рішень цієї Генеральної схеми та надав можливість для публікації і широкого використання всіх створених у ході роботи схем та рішень на базі можливостей рішень ArcGIS лінійки.
Розроблені фахівцями компанії “ЕСОММ Со” у співробітництві з колективом ДП "ДІПРОМІСТО" інструменти значно покращили стандартно наданий функціонал геопорталу, що забезпечує зручний інтерфейс роботи з опублікованими сервісами.

Геопортал наповнено 92 картографічними сервіcами за 10 тематичними напрямками:

-    Система розселення;

-    Розміщення продуктивних сил;

-    Культурно-побутовий та соціальний розвиток населених пунктів;

-    Територіальна організація екологічної мережі та системи особливо охоронюваних природних територій;

-    Оздоровчо-рекреаційні території. Історико-культурна і туристична інфраструктура;

-    Система транспорту та зв’язку;

-    Система електропостачання;

-    Система водопостачання та водовідведення;

-    Планувальна структура;

-    Функціональне зонування території;

-    Економічна карта.

Відображена робота є яскравим прикладом співробітництва різних організацій з реалізації великомасштабних проектів впровадження ГІС у містобудівну документацію на державному рівні.


Головна    Новини    Профіль діяльності    Технічний комітет 314    Контакти

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать ДП "ДІПРОМІСТО"